Unleashed wifi lahendus Ruckuselt

Ruckus Unleashed wifi

Ruckus Unleashed wifi – Kontrollerita lahendus loodud väiksemate võrkude ehitamiseks. Virtuaalse või füüsilise kontrolleri soetamine pole majanduslikult otstarbekas. Tihti koosneb võrk ainult mõnest tugijaamast ja kontrolleri lisamine sinna tõstaks kulusid mitmekordseks.

Toetavad seda ainult uuema põlvkonna Ruckuse tugijaamad (802.11ac), mis töötavad Unleashed lahendusega ning samuti toetavad tuleviku jaoks ka kontrolleri põhist lahendust. Mudelid, mis seda täna toetavad on R310, R500, R600, õueseadmetest T300, T300e, T301n, T301s. Võimalik on teha tavalised tugijaamad Unleashed tugijaamaks (R500 ja R600), kuid see eeldab, et on olemas kehtiv tugiteenus vähemalt 1 aastaks.

Kuna tegemist on siiski piiratud riistvara ressurssil põhineva lahendusega, siis on sellele lahendusel 3 suuremat kitsaskohta võrreldes tavapärase kontrolleri lahendusega:

  • Tugijaamasid ei saa olla rohkem kui 25
  • Samaaegseid kliente ei saa olla rohkem kui 512
  • Kõik tugijaamad peavad asumas samas alamvõrgus

Meie kogemus täna näitab, et lahendus on ideaalne väiksematele firmadele, kus teinekord tugijaamasid võib olla isegi rohkem (10-12tk), kuid kasutajate arv on siiski suhteliselt väike. Töökindlus on süsteemil väga hea. Meie kogemusel sobib selline lahendus kenasti ka väiksematele hotellidele, kus samaaegselt ei ole tavaliselt sees rohkem kui 100-200 kasutajat.

Kui võrgus on rohkem kui 2 tugijaama, siis lahendus hoiab alati 1 tugijaama ootel ehk kui pea tugijaam peakski minema rikki, siis järgmine tugijaam võtab tema rolli koheselt üle ning kogu wifi võrk ei lähe sellepärast maha, vaid rike puudutab üht tugijaama.