Uued Fortigate tulemüürid

Fortinet’il on tulnud välja uued tulemüürid tähisega F. Hetkel on nendeks 60F ja 100F.

Võrreldes E seeria mudelitega on uued mudelid saanud väga palju “jõudu” juurde. 60F kohta võib julgelt täna öelda, et see on hetkel kõige võimsam desktop tüüpi tulemüür, mis Eesti turul sobib väga hästi firmadele, kus töökohti on kuni 100. Fortinet on panustanud väga palju SD-WAN lahendustele, mis võimaldab paremini kontrollida võrguühenduste kasutamist, ühenduste kvaliteeti, pilveteenuste kasutamist (Office 365, Google apps) jms.

Mõlema tulemüüriga saab ehitada klaster lahendusi, kus seadmed on dubleeritud. Samuti on võimalik nende külge ühendada Fortiswitche, mis teeb võrkude halduse lihtsamaks ja läbipaistavamaks.

Tehniliselt on 60F teatud funktsioonide täitmisel 3x kiirem, kui oli 60E. Vaadates järgmisel pildil olevaid numbreid, siis varem olid sellised numbrid saadaval vaid kallimate seadmetega.

Sellised jõunumbrid tähendavad seda, et ka väiksed ettevõtted saavad kasutada kõiki Fortigate tulemüüride turvaseadistusi maksimaalselt ning ei pea tegema kompromisse nagu siiani.

Kõige selle taga on uus kiip SOC4, mis kogu seda võimekust haldab.

Väike võrdlus teiste sarnaste tulemüüridega

100F toob 10Gb SPF+ kiibikute toe, mis siiani oli saadav ainult 500E seeriast alates.

100F puhul on veelgi paremad näitajad, mis teeb selle mudeli sobivaks suurematele ettevõtetele, kellel on vajadus 10G SPF ühendusi kasutada kindlasti. Kuid tuleb siis arvestada sellega, et 100F ei ole sobilik välisühendusele, kus on kasutusel 10G ühendus (UTM võimekusest jääb puudu). Pigem on see mõeldud ikkagi sisevõrgu suunal kasutamiseks ja Interneti ühenduse kiirus on kuni 1G.

Econet Systems OÜ saab teid aitada sobiliku tulemüüri valikul, paigaldusel/seadistamisel ning hilisemal haldamisel.

Lugemiseks:

https://www.fortinet.com/blog/business-and-technology/fortinet-announces-fortigate-60f-ngfw.html

https://www.fortinet.com/content/dam/fortinet/assets/data-sheets/fortigate-fortiwifi-60f-series.pdf – 60F näitajad.

https://www.fortinet.com/content/dam/fortinet/assets/data-sheets/fortigate-100f-series.pdf – 100F näitajad.