Google Apps vs Office365 võrdlus
Google Apps vs Office365 Võrdlus. Oma töös peame ikka selgitama, miks Google on mõnes asjas parem. Ja millal kindlasti eelistada Office 365 lahendusi. Seepärast selgitan meie kogemusest lähtuvalt, millal millist pilvelahendust eelistada ja miks.
Google Apps for Business lahendus ärikliendile
Google appsi kasuks räägib tema lihtsus. Kui täna on kasutusel veel “tavaline eposti lahendus”, kus kasutatakse POP3/IMAP ja algelist webmaili ning samas ettevõte ei kasuta Microsofti tooteid (eelkõige MS Outlooki). Google lahendus seevastu aitab ettevõttel viia oma eposti süsteem palju parema tasemele. Ühtne haldus, suurem turvalisus (Gmaili, Google Drive sisu taastamine kuni 28 päeva tagasi), mobiilsete seadmete parem haldus.
Samuti on hinnastamine väga lihtne. Valida on 2 paketi vahel:
-
- Esimesest peaks piisama 99% juhtudel.
- Teine valik lisab suurema turvalisuse ja piiramatud mahud (Google Apps Unlimited).
Miinuste poolelt tuleb mainida mõnda asja. Microsoft Outlook töötab küll kenasti Google Apps süsteemidega, kuid kuna tegemist on ikkagi eraldi loodud liidestusega, siis sellega on probleeme. Samuti halduses on mõned omad kiiksud mis Office 365 keskkonnas puuduvad (eelkõige administeerimine). Teatud klientidega võib see olla päris suureks probleemiks (muudatused võtavad selgelt liiga kaua aega). Samuti on paljude kasutajate jaoks, kes on eelnevalt kasutanud Outlooki, keeruline harjuda Gmaili loogikaga.
Täpsemalt lugemist leiab aadressilt: https://gsuite.google.com/
Google Apps sobib ettevõttele kui:
Soovid liidestada Gmaili mõne teise pilveteenusega (nt Pipedrive)
Kasutad täna veel IMAP/POP3 lahendust
Ei kasutada MS Office tarkvara
Office 365 lahendused on väga populaarsed, seda sõltumata ettevõtte suurusest.
Office 365 lahendused on enamikule äriklientidele tuttavad. Väga paljud on aastaid kasutanud Microsoft Exchange serverit ja Office tarkvara. Seetõttu üleminek Office 365 lahendustele on väga lihtne ning võimaldab hoida kokku. Kulude kokkuhoiu all pean silmas eelkõige seda, et pole vaja enam lokaalset Exchange serverit. Serverit on vaja hallata, uuendada ja varundada. Kui varasemalt on ettevõte kasutanud Microsofti tooteid (Microsoft Exchange, Sharepoint, Outlook), siis pigem soovitame eelistada Office 365 lahendust. Selle kasutamine ei eeldaks suuri muudatusi töökorralduses. Oluline on ka märkide, et kui kasutajad on harjunud Outlookiga, siis on neid keeruline veenda kasutama Gmaili. Samuti kui ettevõte töötleb palju andmeid Excelis (Suured ja keerulised tabelid), siis Gmaili tööriistad ei taga kogu vajalikku funktsionaalsust.
Hinnastamine
Office 365 puhul on see üsna keeruline võrreldes Google Appsiga. Microsofti puhul on teenusega kaasas palju rohkem, kui suudetakse ära kasutada. Kui Google Appsi hakata liidestama erinevate kolmandate tarkvaradega, kasvavad kohe ka kulud ning need ei piirdu enam ainult Google Apps tasudega.
Valik, mis paket täpselt sobib, on seotud alati kliendi ärivajadustega ning siin puudub 100% õige vastus. Erinevaid pakette saab kombineerida ning iga ettevõte leiab endale kõige optimaalsema lahenduse. Seega alati tuleb analüüsida, kuidas klient töötab ja mida ta vajab.
Miinuseid
Office 365 pole otseselt ühtegi suurt miinust, mis puudutaks süsteemi haldamist või kasutamist. Kuid siin võib mainida seda, et Microsoftile omaselt on hinnakiri piisavalt “kirju” ning õige valiku tegemine eeldab tavaliselt põhjalikumat analüüsi.
Rohkem saab lugeda siit: https://products.office.com/et-ee/business/office
Office 365 lahendused sobivad ettevõttele kui:
Eelistada alati kõige uuemat tarkvara Office, Skype For Business
Oled varasemalt kasutanud MS Exchange lahendust
Soovid kasutada kas teisi Microsofti pilvelahendusi (Azure)
Ettevõttes on kasutusel Active Directory teenus