Andmete varundamine pilve – kas oluline teenus või mitte?

Kõik saavad aru, et andmed on ettevõtte kõige olulisem vara. Pole andmeid, pole ka ettevõtet. Kuidas, kas tasub ning miks valida Andmete Varundamine pilve.

Andmete varundamine pilve

Andmete Varundamine Pilve

Meie kogemused näitavad, et  varundamine väljaspoole ettevõtte arvutivõrke lisab oluliselt suurema turvalisuse. Tagab andmete säilimise kõige hullema olukorra puhul. Econeti poolt pakutav pilvevarundus on meie klientidele taganud korduvalt 100% andmete taastamise. Paljudel juhtudel on neid “külastanud” väga populaarsed krüptoviirused ja muud pahelised, kes muudavad andmed serverites kasutuskõlbmatuteks.

Pilvevarundamine on tänapäev oma hinna ja kvaliteedi suhtelt sobiv ka väiksemalte firmadele. Kindel kuutasu ja kõik soovitud andmed saavad varundatud. Vajadusel andmete taastamine suvalisse arvutisse (eeldab privaatvõtme teadmist).

Kuna tegemist on teenusega, siis kõik seadmed on ühtse halduse all (võimalik erinevad seadistused). See teeb suure hulga seadmete haldamise väga mugavaks ning lihtsaks. Samuti aitab reageerida probleemidele, kui mõne seadme varundamine ei toimi nii nagu vaja.

Kas andmete varundamine pilve on turvaline?

See on tavaliselt esimene küsimus, mida kliendilt meilt küsivad. Jah lahendus on oluliselt turvalisem, kui tavalised lahendused nn onsite lahendustes pakuvad või reaalselt seadistatakse. Nimelt iga server või töökoht, mida soovitakse varundada, omab krüpteerimisvõtit ilma milleta ei ole võimalik neid andmeid taastada/avada. Jääb muidugi risk, et see “võti” kaob, kuid pigem on selle tõenäosus väga väike. “Võtme” pikkuse ja keerukuse saab klient ise valida ehk tema andmed on 100% turvatud ennem, kui need lahkuvad seadmest ning saadetakse varundusserverisse. Seega sobib pilvevarundus ka isikuandmetega seotud andmete varundamiseks, kuna kogu pilves hoitav info krüpteeritakse ennem, kui see lahkub kliendi süsteemidest.

Kui kaua võtab aega andmete varundamine / taastamine?

Eelkõige sõltub see muidugi andmete mahust ning ühenduse kiirusest, kuid meie kogemused näitavad, et 100GB+ varundamiseks kulub hea ühenduse puhul mõned tunnid. Esimene varundamine on alati ajamahukam, edaspidi on see oluliselt kiiremini, kuna siis varundatakse muudatusi. Kõik varundatud andmed pakitakse enne saatmist kokku, ehk saadetav maht on viidud miinimumini.

Mis puutub aga andmete taastamisse, siis Econet pilvevarundus võimaldab määrata ka nn lokaalse süsteemi, kus hoitakse lokaalset varukoopiat, et tagada maksimaalne kiirus andmete suuremahuliseks taastamiseks. Aitab olukordades, kus on vaja taastada kogu virtuaalserver või isegi serverid ning teha seda sama kiiresti nagu tavalise kohapealse varundamise lahendusega.

Mis süsteeme pilvevarundus toetab?

Toetatud on kõik populaarsemad süsteemid, sh MS SQL andmebaasid, MS Exchange, Vmware virtuaalmasinad, HyperV virtuaalmasinad, failiserverid.  Teotatud on ka Linuxil põhinevad serverid.

Econeti Pilvevarunduse teenus